27 Temmuz 2016 Çarşamba

Ne dinliyorum #27

Bunu da ne zamandır güncellememişim. En son Aralık sonunda Back Number girdisi yapmışım. O konuda bi değişiklik yok flsdkjfsdjkf hala çılgınlarca dinliyorum evet.

Bunun yanında bi kaç aydır spotify takıntım başladı. 3aylık premium denemesi ile de hepten bağımlısı oldum. Yeni şeyler keşiflemek için mikemmel *3*

Malsif Japonca şarkılar çok sınırlı ama, en güzel listeler visualkei listeleri. Yoğun okul dönemi, finallerdi, japonya günleri poster video hazırlıklarıydı derken, uyanık kalmak için sürekli visualkei listelerinden gittim. 
En fazla Sid, Direngrey, X Japan dinledüğüm için açıkcası diğer grupları pek dinlemişliğim yok. Hangi gruba el atsam melodisiz safi brutalli çıkıyodu o yüzden pes etmiştim. Ki işte spotify sayesinde çoksel gruplar keşifledim (yani gruplar 10-20 yıllık ama ben ilk dinliyom sonuçta sori)

Bi kaç grubu listeme aldım ama içlerinde en beğendiğim Mucc (Japonca okunuşuyla Mukku). Sonradan farkettim ki zamanında sevdiğim Inu x Boku SS'in opening şarkısı onlarınmış meğersem!

Neyse lafı uzatmadan başlıca sevdiğim bi kaç şarkıyı buraya bırakıyorum. Neredeyse hepsini sevdim yalnız seçmek çok zor o yüzden!

Spotify'ın bana çaldığı ilk Mucc şarkısı. Ve bunu dinledikten sonra takibe alıp her şeyini dinlemeye başladım zaten.
Bi kere Tatsurou'nun sesine ölüp bittim, sonra da şarkıda böyle bi eskiler havasına giren kısma bayıldım. Zaten çoğu şarkısında böyle nostalcikimsi kısımlar olduğu için sevdim sanırım. Ben öyle düz böğürmeli v-kei'ler kaldıramıyom yaşlandım artık.
Başka bakayım ne seçsem.....

Sanırım bu şarkıda sesi daha iyi seçiliyo.Bak bu da mesela 70ler türkpopu falan çıksa şaşırmam flsdkjfskdjf hakkaten öyle eski şarkı uyarlamaları falansa cahilliğimi mazur görün araştıramıcem.


Bunu da dinlemekle kalmayıp izleyin bencesi.Böyle konser videoları izleyince ruh halim "AKB konseri bile olsa Japonya'da canlı canlı bi konser izlemeden ölmicem" oluyo.

Diyeceklerim bu kadar. Görüşürük.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder